Kendine özgü bir stile sahip olmak, tek tip olmaktan kurtulmak için modayı takip etmek ve trendlere orijinal bir bakış açısı katmak gerekir. Güçlü ve çekici bir kadın imajı oluşturmak isteyen hanımlar bu yazımızı okuyarak önümüzdeki sezonda giyimleriyle en etkileyici görünümlere ulaşabilir.

Yüksek Kesim Bol Pantolonlarla Yeni Bir İmaj

Geniş yakalı ceket ve gömleklerle kombinleyebileceğiniz yüksek bel kesimli pantolonlarla keskin ve sert hatlara sahip bir stil yaratabilirsiniz. Maskülen giyim tarzına getirilen feminen dokunuşlar, kadınlara güçlü ve bir o kadar da çekici bir görünüm kazandırıyor. Vücuda tam oturan kalem etekle kullanabileceğiniz erkek yaka bol bir gömlek, uygun aksesuarlarla sade ama estetik bir duruş sağlıyor. Beyaz gömleklerin üzerine kullanabileceğiniz pantolon askıları, belden oturmalı pantolonlarla mükemmel bir uyum gösteriyor.

Eğer iş hayatında çekici ve maskülen bir tarz yansıtmak istiyorsanız ise boyfriend jeanlerle stilettoları bir arada kullanabilirsiniz. Kumaş pantolonlarla blazer ceketleri kombinleyebilir ve dişiliğinizi ön plana çıkarabilirsiniz.

Basit Parçalarla Tarz Sahibi Olmak Mümkün!

Stil sahibi olmanın yolu iddialı parçaları kullanmaktan kaçmamaktan geçiyor. Dolabınızda bulundurmanızla sizi her zaman kurtaracak en basit ve temel parçalardan doğru kombinler oluşturursanız çekici ve farklı bir görünüm elde edebilirsiniz. Siyah, gri ve beyaz renklerde basic tişörtler, her zaman kurtarıcınız olan siyah dar etek, siyah mini bir elbise, stiletto, vücuda oturan Jean pantolon ve siyah kumaş pantolon üzerinde ufak değişiklikler yaparak veya sade parçalarla beraber çekici tek bir parça kullanarak iddialı bir hale bürünebilirsiniz. Siyah basic bir tişörtle kombinleyebileceğiniz fıstık yeşili bir ceket, dikkatleri üzerinize toplayacaktır.

Dikkat çekici parçayı bir aksesuar olarak da düşünebilirsiniz. Değişik bir kemer, nadide bir takı, vintage bir güneş gözlüğü gibi aksesuarlar giyiminizi bir anda bambaşka gösterebilir. Örneğin sadece sıra dışı bir bağlama şekli kullandığınız fularınız bile gözleri bir anda üstünüze çekebilir.

Risk Almayı Öğrenin

Yeniliklere açık olmak, tarz sahibi olmanın en önemli kurallarından biridir. Yeni modellere ve tasarımlara karşı ön yargınızı yıkmanız ve değişime açık olmanız daha cesur ve şık bir giyime sahip olmanıza yardımcı olacaktır. Fazla gösterişli bulduğunuz leopar desenleri sadece ayakkabınızın toka kısmında, minik bir bileklikte ya da fularda kullanarak ilk adımı atabilirsiniz.

Şimdiye kadar çok kullanmadığınız ama sezonda trend olan renklere şans verip o renkte size uygun kıyafetlere dolabınızda yer verebilirsiniz. Giyiminizle öz güvenli bir hava yaratmak için risk alarak, deneyerek kendinize en çok yakışanları bulup çizginizi belirlemelisiniz. Bu şekilde içinizdeki tanrıçayı keşfedebilir ve yaratıcılığınızı ön plana çıkartabilirsiniz. Kombinlere hayat veren ince detayları da unutmamalısınız. Saçınızın, makyajınızın, çantanızı taşıma şeklinizin, yürüyüşünüzün, gülümsemenizin, duruşunuzun da tarzınızı güçlendiren diğer detaylardan olduğunu da aklınızda bulundurun.

Vücudunuzu Tanıyın

Çekici bir tarza sahip olmak için olmazsa olmazlardan biri de vücudunuzu iyi tanımaktır. Kıyafetlerinizi ön plana çıkartmak ya da saklamak istediğiniz bölgeleri hesaba katarak seçmelisiniz. Baseniniz vücudunuzun diğer kısımlarına göre biraz daha kalınsa dar pantolon seçmekten kaçınmalı, göbeğiniz varsa göbeği açık bluzlardan uzak durmalısınız. Böylece vücudunuza yakışan ve kendinizi içinde daha iyi hissettiğiniz kıyafetlerle mutlaka daha doğru bir görüntüye ulaşmış olacaksınız.

Cesur, Özgür, Çekici Tasarımlara Yer Açın!

Trendleri takip eden ama onları orijinal bir biçimde buluşturan, cesur, etkileyici parçalara yer veren Zeynep Kaya tasarımları, kadınların ruhundaki tüm alevi gözler önüne seriyor. Tasarımcı Zeynep Kaya’nın 2019 ilkbahar/ yaz koleksiyonu, güçlü, çekici ve özgür bir kadın imajı çizmek isteyen tüm kadınlar için birebir.